În perioada 31 mai – 3 iunie 2018, Primăria Municipiului Brăila și Consiliul Județean Brăila a organizat în Parcul Monument tradiționalul Festival al Florilor.

Programul manifestărilor:
Joi, 31 mai

Ora 10.30 – Casa de Cultură Braila, program artistic de muzica și dansuri populare

Ora 10.30 – Ateliere hand made

Ora 11.00 – Desene pe asfalt

Ora 11.30 –  Măxineni – Program artistic susținut de Ansamblul ”Hora Măxineni”

Ora 12.30 – Fanfara Muzicii Militare a Garnizoanei Brăila cu muzică de promenadă

Ora 17.00  – Ansamblul Folcloric din Bărăganu -Parohia Doicești

Ora 18.00 – Program artistic susținut de elevii Liceului de Arte “H Darclee”

Ora 19.00 –  Program artistic susținut de elevii Școlii “Vespasian Lungu”

Ora 20.00- Ansamblul ”Mușețeanca”, Însurăței
Vineri, 1 Iunie

Ora 10.30 – Program artistic susținut de elevii Palatului Copiilor

Ora 10.30 – Ateliere hand made

Ora 11.30 –  Teatrul de Păpuși – Spectacol ”Vreau să fiu mare”

Ora 12.30 – Program artistic susținut de elevii Liceului de Arte “H Darclee”

Ora 13.30 –  Program artistic susținut de elevii Școlii “Vespasian Lungu”

Ora 17.00 – Concurs de Carturi (Parcare Kiseleff)

Ora 17.30 – Lyl Motion Dance School – Street dance, Dans Modern

Ora 18.00 – Elegance Dance, Street dance

Ora 18.30 – Program artistic susținut de Ansamblul Pandora
Sâmbătă, 2 Iunie

Ora 10.30 – Festivalul Judetean ”Cununa Interculturalitătii”

Ora 10.30 – Ateliere hand made

Ora 15.00 – Muzica și dansuri populare cu  ”Ansamblul Sărățeanca” – Ianca, Ansamblul  ”Ca pe baltă”- Tufești; Ansamblul  ”Lăutărașii” și Ansamblul ”Grâușorul”- Unirea

Ora 16.30 – Desene pe asfalt

Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” și ”Mateloții”

Ora 19.00 – Program artistic susținut de Ansamblul Folcloric ”Dunărenii” Chiscani

Ora 20.00- Concert susținut de Roxana Ștefan, Cornel Ciubotariu și prietenii

Ora 21.00 – Concert susținut de Trupa ”Antic”
Duminica, 3 Iunie

Ora 10.00 –  Ansamblul “Flori de câmp”, Jirlău-dansuri și muzică populară

Ora 10.30 – Ateliere hand made

Ora 10.30 –  Ansamblul “Românașii”,  Roșiori-dansuri și muzică populară

Ora 12.00 –  Asociația Voces Concordiae- muzică de promenadă

Ora 14.30 – Spectacol ”Viitorul Speranței”, invitati solistii: Gore Belanschi, Maria Grosu, Formația Cromatic (Radu Viorel și Marioara), Vasilica Toncu, Cornel Ciubotaru, Sica Marin

Ora 16.30 – Desene pe asfalt

Ora 17.00 – Teatrul Masca ”În drum spre Alba Iulia” și ”Mateloții”

Ora 19.00 – Spectacol oferit de Ansamblul Dolcloric „Spicul”

Ora 20.00 – Casa de Cultură- program de muzică populară cu soliștii: Nicoleta Ghelase, Marta Oprea, Maria Ciocan

Ora 21.20 – Recital Mihai Constandache

 

DSC_9769 DSC_9757 DSC_9733 DSC_9725 DSC_9645 DSC_9635 DSC_9594 DSC_9588 DSC_9557 DSC_9350 DSC_9303 DSC_9285 DSC_9277 DSC_9275 DSC_9166 DSC_8938 DSC_8894 DSC_8864 DSC_8837 DSC_8811 DSC_8810 DSC_8782 DSC_8769 DSC_8767 DSC_8389 DSC_8362 DSC_8347 DSC_8338 DSC_8329 DSC_8313